Ribon, barkod yazıcıları ile çeşitli etiketlerin üzerine termal transfer yöntemi ile baskı alınmasına olanak sağlayan, bir yüzeyinde belirli ısıda eriyen mürekkep ( ribon çeşidine göre reçine ve balmumu ) bulunur, diğer yüzeyinde ise koruyucu ve taşıyıcı katman, rulo halindeki şerit film şeklinde bir sarf malzemesidir.

Termal transfer ribon üç katmandan oluşmaktadır. Orta kısmında film tabakası, bu tabakanın bir tarafında ısıyla eriyip sıvılaşan mürekkep, diğer tarafında ise koruyucu tabaka bulunur.

Ribon ile baskı alma yöntemi şu şekildedir;
Barkod (Etiket) yazıcılardaki kafa, katı kalde bulunan mürekkebi ısıtarak sıvılaştırır ve etiketin yüzeyine aktarılmasını sağlar.

Etiket çeşitlerine göre göre farklı özelliklerdeki ribon seçilmeli ve kullanılmalıdır. En çok kullanılan ribon çeşitleri ise wax ribon, resin ribon ve resin wax ribon denilebilir.

Ayrıntılara verdiği önem ve kullandığı malzemelerin kalitesiyle kusursuz üretim anlayışını benimseyen İzmir Ribon, baskılı etiket, baskısız etiket, ribon, ofset baskı, bobin etiket, renkli bobin, wax ribon, resin ribon, D110A ürünleri ile müşterilerine de hizmet vermektedir.

 

İLETİŞİME GEÇ

[pirate_forms]